Hayat Konuta Sığar pratik Andorid ve iOS için indirmeye sunuldu: Risk ortamları artık cebimizde

-

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın duyurmuş olduğu Hayat Haneye Sığar pratiği, Andorid ve iOS platformları için indirmeye sunuldu. Koronavirüs ile uğraşın simgesi haline gelen “Hayat konuta sığar” sloganıyla aynı isme sahip tatbik, COVID-19 salgınının denetim altına alınması ve enfekte olan bireylerin takip edilmesi için geliştirildi. 

Pandemiyle uğraş kapsamında her geçen gün yeni tedbirleri devreye sokan T.C. Sıhhat Bakanlığı, teknolojiden de en üst seviyede istifade ediyor. Geçtiğimiz günlerde başlatılan COVID-19 testi olumlu çıkan vakaların izolasyonunun kontrolünde kullanılan Pandemi Takip Girişimi’nin akabinde artık de Hayat Meskene Sığar tatbikiyle savaşın kapsamı daha da genişletildi. 

Hayat Konuta Sığar pratiği ne işe yarıyor?

Yeni tip Koronavirüsü (COVID-19) konusunda vatandaşları bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek hedefiyle geliştirilen pratiğin temel işlevleri şu halde:

  • Telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs illeti manasında vermiş olduğunuz şikayetlerinize nazaran kıymetlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine nazaran yönlendirme alabilirsiniz.
  • Harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar üzere temel gereksinim noktalarına kolay kolay ulaşabilir, meskende izolasyon, enfekte bireyler ve riskli ortamların yoğunluğunu görebilirsiniz.
  • Ailem kısmına merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, pratik üzerinden onay vermesi durumunda onların konum malumatlarını görebilir, takip edebilir ve bulundukları ortamlara nazaran risk durumlarını görebilirsiniz.

Hayat Meskene Sığar pratiği nasıl indirilir

iOS için yaklaşık olarak 77 MB boyutunda olan pratik, iOS 10.0 ve üstü sürümlere sahip iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları için App Store’dan indirilebiliyor. İndirme teması aşağıdaki üzeredir:

Hayat Haneye Sığar T.C. Sıhhat Bakanligi Sıhhat ve Fitness Fiyatsız 77.1 MB

Android içinse yaklaşık olarak 4 MB boyutunda olan tatbik, Android 5.0 ve sonrası Android sürümlere sahip Android cihazlara indirilebiliyor. İndirme ilişkisi aşağıdaki üzeredir:

Hayat Haneye Sığar T.C. Sıhhat Bakanlığı Sıhhat ve Fitness Fiyatsız 3,9M

 

Share this article

Recent posts

Microsoft, Bing Wallpaper tatbikini tasarrufa sundu

Bildiğiniz üzere Bing arama motoru ana sahifesindeki art plan imajı günlük olarak yenileniyor ve birçok kişi bu fotoğrafları masaüstünde ...

Koronavirüs salgınında 18 Nisan tablosu

Devletimizi derinden etkileyen koronavirüs salgınında vaka sayıları giderek artıyor. Bugün itibariyle yapılan testlerde yeni vaka ...

Oppo A52’nin teknik özellikleri ve fiyat etiketi belirli oldu

Çinli teknoloji devi Oppo şu anda A52 olarak isimlendirilen yeni bir orta sınıf telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Cihazın teknik özellikleri ...

AMD’nin B550 yongasetinin çıkış tarihi sızdı

AMD bilgisayar yerküresini PCIe 4.0’la tanıştıran birinci taraf olduğu üzere artık de PCIe 4.0’u üst seviye bir özellik olmaktan çıkarıp ...

Samsung, Galaxy akıllı saatler için bir el yıkama pratiği başlattı!

Koronavirüs pandemisi sırasında enfekte olmamak için alınabilecek en değerli ve olağan tedbirlerden biri el yıkamadır.Samsung'un akıllı saat ...

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments