iPhone SE modeli yenilendi! İşte özellikleri ve fiyatı

-

Uzun devrandır iPhone SE 2 olarak çıkması beklenen, fakat Apple'ın “2” takısı eklemeyip, iPhone SE isimlendirmesiyle yola devam etme kararı aldığı küçük ekranlı yeni iPhone SE modeli nihayet tanıtıldı. Yenilenen iPhone SE tüm özellikleri ve fiyatıyla karşınızda!

Yeni iPhone SE özellikleri

2016'da tanıtılan birinci iPhone SE için yapılan “iPhone 5s görünümlü iPhone 6s” yakıştırması epeyce mekanında bir tabirdi. Çünkü iPhone 6s donanımı, tasarımı çokça beğenilen iPhone 5s kasasında önümüze çıkmıştı. Bugün misal bir tabloyu yenilenen iPhone SE modelinde de görüyoruz.

Ekran ve tasarım

iPhone 8 gövdesi üzerine inşa edilen yeni iPhone SE, dışarıdan bakıldığında neredeyse iPhone 8'den farksız. Uzay grisi, gümüş ve al renk opsiyonlarıyla önümüze çıkan yeni iPhone SE, ön tarafta 1136 x 640 piksel çözünürlüğe sahip 4.7 inç büyüklüğündeki LCD ekran ile bizleri selamlıyor.

iPhone 8'in sevilen 3D touch özelliğine konum verilmeyen bu ekran, çene kısmında Touch ID özellikli ana ekran butonuna hane sahipliği yapıyor.

Performans ve batarya

Yenilenen iPhone SE, iPhone 11 serisine güç veren altı çekirdekli Apple A13 Bionic çip setiyle donatılmış. Günümüzün en güçlü ARM tabanlı mobil işlemci platformlarından biri olan bu işlemciye, 3 GB sistem belleği eşlik ediyor. Ayrıyeten vesair iPhone 11 modellerine kıyasla daha düşük çözünürlüklü bir ekranla gelen yeni iPhone SE, bu sayede grafik tarafında nispeten yüksek performans sergileyecektir. 

64, 128 ve 256 GB depolama seçeneklerine sahip telefonda; 13 saate kadar medya oynatma, 40 saate kadar ses çalma ve 11 saate kadar da medya oynatma vadeleri vadeden bir batarya bulunuyor. 

Kamera

Yeni iPhone SE'de f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP çözünürlüklü bir art kamera bulunuyor. Çift tonlu LED flaş ile desteklenen art kameraya ek olarak, ön tarafta da f/2.2 diyaframlı 7 MP çözünürlüğünde bir öz çekim kamerası taraf alıyor. 

Yeni iPhone SE fiyatı

iOS 13 işletim sistemi yüklü formda kutudan çıkan yeni iPhone SE'nin 64 GB hafızalı başlangıç modeli 399$ fiyat etiketine sahip. Yeni iPhone SE; uzay grisi, gümüş ve al renk seçenekleriyle satın alınabiliyor. 

Yeni iPhone SE'nin daha kapsamlı özellikleri ve Türkiye fiyatı için içerik güncelleniyor…

 

Share this article

Recent posts

Microsoft, Bing Wallpaper tatbikini tasarrufa sundu

Bildiğiniz üzere Bing arama motoru ana sahifesindeki art plan imajı günlük olarak yenileniyor ve birçok kişi bu fotoğrafları masaüstünde ...

Koronavirüs salgınında 18 Nisan tablosu

Devletimizi derinden etkileyen koronavirüs salgınında vaka sayıları giderek artıyor. Bugün itibariyle yapılan testlerde yeni vaka ...

Oppo A52’nin teknik özellikleri ve fiyat etiketi belirli oldu

Çinli teknoloji devi Oppo şu anda A52 olarak isimlendirilen yeni bir orta sınıf telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Cihazın teknik özellikleri ...

AMD’nin B550 yongasetinin çıkış tarihi sızdı

AMD bilgisayar yerküresini PCIe 4.0’la tanıştıran birinci taraf olduğu üzere artık de PCIe 4.0’u üst seviye bir özellik olmaktan çıkarıp ...

Samsung, Galaxy akıllı saatler için bir el yıkama pratiği başlattı!

Koronavirüs pandemisi sırasında enfekte olmamak için alınabilecek en değerli ve olağan tedbirlerden biri el yıkamadır.Samsung'un akıllı saat ...

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments