Lenovo çift ekranlı dizüstü bilgisayarı ThinkBook Plus’ı piyasaya sürdü

-

Dünyaca ünlü Çinli bilgisayar üreticisi Lenovo, bu yılki CES‘te(Tüketici Elektroniği Fuarı) futüristik dizaynıyla dikkatleri üzerine toplayan dizüstü bilgisayarı ThinkBook Plus’ı görücüye çıkartmıştı. 

Cihaz, CES 2020‘deki tanıtımından aylar sonra bugün resmi olarak Çin‘de tanıtıldı ve satışa sunuldu. 

ThinkBook Plus‘dan umum hatlarıyla laf edecek olursak; cihaza dair en dikkat cazibeli nokta bir tanesi sıradan dizüstü bilgisayarlarda olduğu üzere üst kapağın iç kısmında nokta alan, başkası ise üst yani dış kısımda yan alan iki adet ekrana sahip olması. 

Dışta bölge alan ekran e-mürekkep teknolojisi ile donatılmış durumda ve dokunmatik hassasiyete sahip. Cihaz, 2096 seviyesinde basınca hassas, nispeten hassas bir ekran kalemi ile geliyor ve kalem ile birlikte dış ekran tam manasıyla bir not defterine dönüşüyor. 

Kindle yardımı ile cihaz e-okuyucu olarak da kullanılabiliyor. Tüm bunların dışında ekrandan bildirimler denetim edilebiliyor ve kapak fotoğrafı ayarlanarak cihazın görünüşün kişiselleştirilmesine de yardımcı oluyor.

Teknik Özellikleri

Cihazın teknik özelliklerinden de kısaca laf edecek olursak; ThinkBook Plus‘ın dış taraftaki ekranı 10.8 inç genişliğinde, iç ekranı ise 13.3 inç genişliğinde.

İçteki ekrandan daha çokça kelam edecek olursak; 1920×1080 piksel çözünürlüğünde ve 300 nit parlaklık bedeline sahip olan ana ekran, 100% sRGB renk gamına, 5.5mm‘lik epeyce dar çerçevelere sahip. Cihazın kendisinin de 17.4mm‘lik kalınlığa ve 1.5 kilogramlık tartıya sahip oldukça ince ve hafif bir kasaya sahip olduğunu belirtmemiz gerek.

10.nesil Intel Core i5-10210U işlemciden gücünü alan cihazın işlemcisinin en yüksek çekirdek frekansı 4.2GHz. Cihazın RAM kapasitesi 16 GB‘a kadar, dahili depolama meydanı ise 512 GB‘a kadar arttırılabiliyor.

Irtibat kısmında ise Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 destekleri önümüze çıkıyor.

Fiyat

Son olarak cihazın fiyatına gelecek olursak, Lenovo ThinkBook Plus Çin‘de 1200 dolarlık bir fiyat etiketi ile ön siparişe açıldı.

 

Share this article

Recent posts

Microsoft, Bing Wallpaper tatbikini tasarrufa sundu

Bildiğiniz üzere Bing arama motoru ana sahifesindeki art plan imajı günlük olarak yenileniyor ve birçok kişi bu fotoğrafları masaüstünde ...

Koronavirüs salgınında 18 Nisan tablosu

Devletimizi derinden etkileyen koronavirüs salgınında vaka sayıları giderek artıyor. Bugün itibariyle yapılan testlerde yeni vaka ...

Oppo A52’nin teknik özellikleri ve fiyat etiketi belirli oldu

Çinli teknoloji devi Oppo şu anda A52 olarak isimlendirilen yeni bir orta sınıf telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Cihazın teknik özellikleri ...

AMD’nin B550 yongasetinin çıkış tarihi sızdı

AMD bilgisayar yerküresini PCIe 4.0’la tanıştıran birinci taraf olduğu üzere artık de PCIe 4.0’u üst seviye bir özellik olmaktan çıkarıp ...

Samsung, Galaxy akıllı saatler için bir el yıkama pratiği başlattı!

Koronavirüs pandemisi sırasında enfekte olmamak için alınabilecek en değerli ve olağan tedbirlerden biri el yıkamadır.Samsung'un akıllı saat ...

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments