Resident Evil 4 remake için hazırlıklar başladı: 2022’de gelebilir

-

Japon oyun devi Capcom, yeni bir Resident Evil remake‘i için düğmeye bastı. Görüntü Games Chronicle’ın haberine nazaran; serisinin tanınan oyunu Resident Evil 4’ün remake versiyonu için hazırlıklar başlamış durumda. Oyunun 2022 yılında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Görüntü Games Chronicle, haberini birden çokça kaynağa dayandırmış. VGC’yi zati bu usul mevzularda muteber bir kaynak olarak biliyoruz. RE4 Remake tezi muhtemelen hakikat, gelgelelim elbette Capcom tarafından şimdi onaylanmış bir şey yok.

Resident Evil 4 remake’in Capcom çatışı altında bulunan Osaka merkezli M-Two stüdyosu tarafından geliştirildiği belirtiliyor. M-Two’nun Capcom için büyük bir remake girişimi üzerinde çalıştığı istikametinde daha evvel birtakım söylentiler çıkmıştı. VGC’nin bugünkü haberi de bu söylentileri bir mealde doğruluyor. M-Two stüdyosu, eski PlatinumGames çalışanları önderliğinde 2018 yılında kurulmuştu.

Resident Evil 4’ün efsanevi oyun direktörü Shinji Mikami yeni girişimde direkt olarak konum almayacak. Capcom’un Mikami’ye teklifte bulunduğu lakin Mikami’nin, Ghostwire Tokyo oyununa odaklanmak istemesi nedeniyle teklifi reddettiği söyleniyor. Lakin Mikami’nin tekrar de RE4 Remake girişimine dışardan danışmanlık yapacağı belirtilmiş.

Oyun kolunda devrim yapmıştı

Resident Evil 4 birinci olarak 2005 yılında Nintendo’nun GameCube konsolu için piyasaya sürülmüştü. Oyun daha sonra PlayStation 2’ye de geldi. RE4 günümüzde PC, PS4, Xbox One ve Switch platformlarında oynanabiliyor.

Yekunda 7,5 milyon kopya satan Resident Evil 4, Metacritic puanlarına nazaran Capcom tarihinin en sevilen oyunu konumunda bulunuyor. RE4 ayrıca omuz-üstü kamera açışı tekniğini kesime kazandırmış ve bu mealde büyük bir unsur imza atmıştı. Oyunseverler Resident Evil 4’ü tarihin en devrimsel oyunlarından birisi olarak gösteriyor.

Resident Evil 4 Remake’e gerek var mıydı?

RE4 remake haberleri oyunseverler arasında bugün yeni bir tartışma başlatmış üzere görünüyor. Capcom’un Resident Evil 2 ve 3’ün remake’lerini yapması bildiğiniz gibi büyük beğeni kazanmıştı; her iki oyunun da her mealde çok eskidiği bir gerçek. Remake versiyonları iki oyuna da yepisyeni bir boyut kazandırıyor. 

Resident Evil 4 içinse tıpkı halde bir remake muhtaçlığı var mı bu mevzu tartışmaya açık. Oyunun grafikleri — 15 yıl geçmesine rağmen — bugün bile hiç de üzücü sayılmayacak seviyede. Denetimlerin ise, evet, günümüz kaideleri için biraz hantal kaldığı söylenebilir, lakin yalnızca bunun için bir remake gereksinimini savunmak güçlükle.

Başka taraftan Resident Evil 4 üzere efsanevi bir oyunu RE Engine içerisinde deneyimlemek hiç de üzücü olmayacak diyebiliriz. RE7, RE2 ve RE3’ün prodüksiyonunda kullanılan RE Engine, sunduğu üstün grafikler, inanılmaz gerçekçi karakter modelleri ve akıcı performansıyla oyun dünyasından büyük övgü alıyor.

 

Share this article

Recent posts

Microsoft, Bing Wallpaper tatbikini tasarrufa sundu

Bildiğiniz üzere Bing arama motoru ana sahifesindeki art plan imajı günlük olarak yenileniyor ve birçok kişi bu fotoğrafları masaüstünde ...

Koronavirüs salgınında 18 Nisan tablosu

Devletimizi derinden etkileyen koronavirüs salgınında vaka sayıları giderek artıyor. Bugün itibariyle yapılan testlerde yeni vaka ...

Oppo A52’nin teknik özellikleri ve fiyat etiketi belirli oldu

Çinli teknoloji devi Oppo şu anda A52 olarak isimlendirilen yeni bir orta sınıf telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Cihazın teknik özellikleri ...

AMD’nin B550 yongasetinin çıkış tarihi sızdı

AMD bilgisayar yerküresini PCIe 4.0’la tanıştıran birinci taraf olduğu üzere artık de PCIe 4.0’u üst seviye bir özellik olmaktan çıkarıp ...

Samsung, Galaxy akıllı saatler için bir el yıkama pratiği başlattı!

Koronavirüs pandemisi sırasında enfekte olmamak için alınabilecek en değerli ve olağan tedbirlerden biri el yıkamadır.Samsung'un akıllı saat ...

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments