Yeni iPhone SE’nin batarya kapasitesi ve merak edilen öteki donanım özellikleri zahir oldu

-

Apple, her iPhone modelinde olduğu üzere yeni iPhone SE’nin de RAM ve batarya kapasitesini açıklamazken, Çinli telekomünikasyon şirketi China Telecom'un web sitesinde beliren teknik özellik listesi, Apple'ın iPhone SE'deki sır perdesini aşağı düşürdü. 

Ortaya çıkan listeyle birlikte, yeni iPhone SE'nin en çok merak edilen donanım özellikleri netlik kazandı.

Batarya iPhone 8'den, RAM ise iPhone 8 Plus'tan miras

China Telecom'un listesine nazaran; yeni iPhone SE'de 1821 mAh kapasiteli batarya ve 3 GB RAM yan alıyor. Ortaya çıkan bu malumatlarla birlikte, Apple'ın batarya için “iPhone 8 ile yaklaşık birebir pil ömrü” açıklamasında bulunduğu yeni iPhone SE'nin en çok merak edilen özelliği de açığa çıkmış oldu. 

Bu noktada yeni iPhone SE'nin iPhone 8 ile tıpkı bataryaya ev sahipliği yaptığını, bellek tarafında ise iPhone 8 Plus'ın mirasçısı olduğunu söyleyebiliriz. 

18W süratli şarj adaptörüyle(kutudan çıkan 5W) 30 dakikada %50’ye kadar süratli şarj olabilen yeni iPhone SE'nin Apple tarafından paylaşılan batarya vadeleri şu formda:

  • 13 saate kadar görüntü oynatma
  • 8 saate kadar online medya izleme
  • 40 saate kadar da ses çalma mühleti

Ultra Geniş Bant (U1) Çipi bulunmuyor 

Apple'ın iPhone 11 modelleriyle birlikte kullanmaya başladığı, uzamsal farkındalık sunan ve ultra geniş bant teknolojisini destekleyen U1 çipine yeni iPhone SE'de taraf vermediğini de Cupertinolu teknoloji devinin iPhone SE teknik özellikler sayfasında U1 çipinin varlığından bahsetmemesiyle öğreniyoruz. 

Eşyaları takip etmek yahut bulmak amacıyla geliştirildiği sav edilen Apple AirTag aksesuarınıntanıtılmasıyla birlikte, U1 yongasının canlı bir halde kullanılmaya başlanacağı söyleniyor. Çünkü üzerinde AirTag izleyicisi bulunan eşyaların konumunun, yalnızca U1 yongalarına sahip cihazlar tarafından tespit edilebileceği düşünülüyor. 

Bu çipin AirDrop deneyimini güzelleştirdiği de iPhone 11 modellerinden biliniyor. O denli ki içerisinde U1 çip bulunan iPhone’unuzu başka bir iPhone’a doğrulttuğunuzda, AirDrop o aygıta öncelik vererek dosyaları daha süratli paylaşmanıza olanak tanıyor.

Yeni iPhone SE, ultra geniş bant çipine hane sahipliği yapmasa da iPhone 11 modellerinden de aşina olduğumuz en yeni temas teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. 

  • 2×2 MIMO ve LAA özelliklerine sahip Gigabit sınıfı LTE
  • 2×2 MIMO özellikli 802.11ax Wi-Fi 6
  • Bluetooth 5.0 wireless teknolojisi
  • Okuyucu modu özellikli NFC
  • Güç muhafaza özellikli Ekspres Kartlar

 

Share this article

Recent posts

Microsoft, Bing Wallpaper tatbikini tasarrufa sundu

Bildiğiniz üzere Bing arama motoru ana sahifesindeki art plan imajı günlük olarak yenileniyor ve birçok kişi bu fotoğrafları masaüstünde ...

Koronavirüs salgınında 18 Nisan tablosu

Devletimizi derinden etkileyen koronavirüs salgınında vaka sayıları giderek artıyor. Bugün itibariyle yapılan testlerde yeni vaka ...

Oppo A52’nin teknik özellikleri ve fiyat etiketi belirli oldu

Çinli teknoloji devi Oppo şu anda A52 olarak isimlendirilen yeni bir orta sınıf telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Cihazın teknik özellikleri ...

AMD’nin B550 yongasetinin çıkış tarihi sızdı

AMD bilgisayar yerküresini PCIe 4.0’la tanıştıran birinci taraf olduğu üzere artık de PCIe 4.0’u üst seviye bir özellik olmaktan çıkarıp ...

Samsung, Galaxy akıllı saatler için bir el yıkama pratiği başlattı!

Koronavirüs pandemisi sırasında enfekte olmamak için alınabilecek en değerli ve olağan tedbirlerden biri el yıkamadır.Samsung'un akıllı saat ...

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments